Hartenberg dvojkou v umělém oplodnění

Investiční skupina Hartenberg Jozefa Janova, která hospodaří s miliardami ze svěřenských fondů Andreje Babiše, upevňuje svou pozici jednoho z největších hráčů v oblasti reprodukční medicíny v Evropě

Hartenberg dvojkou v umělém oplodnění
ilustrační foto | Shutterstock.com

Aktuálně ovládla společnost Nij Group, která má v této oblasti silnou pozici v Nizozemsku. Nij Group se skládá z celkem tří klinik zaměřených na asistovanou reprodukci, dále z nezávislé online lékárny Serpha, která cílí především na internetový prodej léčiv využívaných při léčbě neplodnosti, velkoobchodu s léčivy Legropharma a vzdělávací instituce pro odborníky v oblasti reprodukční medicíny Nij Science.

Nij Group, založená v roce 2009, má v současnosti více než sedmdesát zaměstnanců a letos by její tržby měly překročit dvacet milionů eur.

Zdravotnická skupina FutureLife, pod kterou Hartenberg své zdravotnické firmy koncentruje, už nyní kromě Česka a Slovenska působí také v Irsku, Velké Británii, Rumunsku, Finsku a Estonsku. Letos očekává tržby přes 180 milionů eur. V Evropě se dnes řadí mezi dva největší hráče v oboru.