GALERIE: Jak bude vypadat nová „Masaryčka“?

Zaha Hadid, miliardy a Penta. Podívejte se, jak budou vypadat interiéry nových budov u Masarykova nádraží v Praze.

GALERIE: Jak bude vypadat nová „Masaryčka“?
Vizualizace okolí Masarykova nádraží v Praze | Penta

Společnost Penta, kterou spoluvlastní jeden z nejbohatších Čechů Marek Dospiva, se pustila do přestavby okolí Masarykova nádraží. První část projektu, který má vyjít až na deset miliard korun, by měla být hotová přibližně za dva roky.

Penta o ni usilovala sedm let. Změny, které načrtla, se týkají okolí nádraží a prostoru podél ulice Na Florenci, kde vznikne nové náměstí na křižovatce ulic Na Florenci a Havlíčkova. Společnost nově představuje detaily budovy navržené studiem Zaha Hadid Architects.

Vizualizace: proměna Masaryčky

+15

Vedení Penty si část projektu, konkrétně exteriér a centrální recepci jedné z kancelářských budov, přijelo před pár dny prohlédnout do největší komerčně dostupné haly pro virtuální realitu na světě, kterou provozuje vývojová kancelář Virtuplex. Díky věrnému zobrazení ve virtuální realitě jsou patrné i takové detaily jako umístění nábytku či výška recepčního pultu.

Účastníci virtuální prohlídky otestovali také skutečnou šířku nově chystaného bulváru v ulici Na Florenci a pohled z vyšších pater teras u plánované piazzetty mezi dvěma hlavními budovami. Nájemci do administrativních budov se již Pentě hlásí, zájem je prý i navzdory pandemické krizi velký.

Druhá část ambiciózního projektu bude zahrnovat přestavbu zadní části území blízko Florence. Její schválení ale ještě potrvá.