Filozof jednorožcem

Hotely by měly přejít na předplatné jako u Netflixu, neprodávat nocleh, ale zážitek, tvrdé šéf firmy Mews Richard Valtr.

Filozof jednorožcem
Richard Valtr | Tomáš Novák týdeník HROT

Popsat, jaký typ byznysu vystřelil hodnotu firmy Richarda Valtra na miliardu dolarů, není úplně lehké. Mews je architektonický termín pro typické britské řadové domky a také název Valtrovy firmy, pracující pro hotelový byznys. Přináší počítačový systém pro správu rezervací a mnoho dalších věcí označujících se dnes zkratkou PMS (property management system).

V důsledku se to dá popsat jako virtuální recepce. Protože je ale Richard Valtr původem filozof, má v kapse i koncept hotelů budoucnosti, které se budou skládat podobně jako třeba nábytek z různých částí přicházejících z různých míst. A také bojuje za to, aby se hotely staly součástí měst a sloužily místním lidem. Aby nešlo jen o noclehárny pro turisty. „Krize ukázala, že je pravý čas ten nápad spustit. Čekali jsme na to deset let,“ říká milovník Londýna a fanoušek Arsenalu.

Kdy budete dolarovým jednorožcem?

Na to by se dalo odpovědět dvěma způsoby. Pokud se podíváme na valuace firem, které rostou stejně jako my, tak se k tomu bodu všichni dostávají. Tedy i my. Kdybychom se teď rozhodli rozjet proces investování přes venture kapitál, to číslo se nám potvrdí. Byli bychom určitě eurovým jednorožcem, takže dolarovým tím pádem také. Ale z našeho strategického pohledu nechceme letos do investičního kola jít, necháváme to na příští rok.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit