Exministr Gazdík bude ředitelem gymnázia

Bývalý ministr školství Petr Gazdík se stane ředitelem pražského soukromého gymnázia. Poslanecký mandát si ponechá.

Exministr Gazdík bude ředitelem gymnázia
Petr Gazdík | foto Profimedia.cz

Exministr Gazdík (STAN) se zúčastnil konkurzu na místo ředitele Gymnázia Duhovka, sídlícího v pražských Holešovicích. Nyní informoval, že uspěl a podepsal pracovní smlouvu. 

„Někdy v listopadu jsem dostal postupně tři nabídky na své další angažmá ve školství. Po debatách s rodinou a po výběrovém řízení jsem se rozhodl přijmout pracovní nabídku na pozici ředitele gymnázia Duhovka, které mi nejvíc sedí lidsky a stylem vzdělávání a výchovy,“ sdělil Gazdík pro Deník N

Politik rovněž oznámil, že si i přes novou funkci ponechá mandát poslance. Zdůvodňuje to tím, že Sněmovna nezasedá každý den a leží blízko školy, již bude nově řídit. „Je to od sebe jen pět zastávek tramvají,“ sdělil Gazdík.

Politik na funkci ministra školství rezignoval v červnu loňského roku. Důvodem byly jeho styky s podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem, který patří mezi obviněné v kauze pražského dopravního podniku Dozimetr. Gazdík před rezignací i po ní v médiích zdůrazňoval, že se do žádné nezákonné činnosti nezapojoval a Redl na něj neměl žádný vliv. „Mé styky s některými lidmi však vrhají stín i na hnutí STAN. Nechci rozkolísat vládu ani koalici na prahu předsednictví EU,“ uvedl dříve Gazdík. Ve funkci jej nahradil profesor ústavního práva Vladimír Balaš (STAN).

Gymnázium Duhovka je soukromé česko-anglické gymnázium v Praze 7, které nabízí osmileté prezenční a čtyřleté distanční studium. Za měsíc studia si účtuje od 21 800 korun. Škola vychází z alternativního přístupu ke vzdělávání Montessori. Zakladateli a majiteli skupiny Duhovka, do níž spadají rovněž jesle, mateřská a základní škola, jsou podnikatelé Ivana a Tomáš Janečkovi.