Epidemiolog Prymlula vykázal z jednání ekonoma Münicha

Roman Prymula odmítl vpustit na jednání laboratorního týmu na Ministerstvu zdravotnictví renomovaného ekonoma Daniela Münicha.

Epidemiolog Prymlula vykázal z jednání ekonoma Münicha
Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula | Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Ekonom z institutu CERGE-EI a člen Národní ekonomické rady vlády byl na jednání přizván jako zástupce Ekonomického poradního týmu při Ústředním krizovém štábu. Podle Münicha byl však vykázán ještě před začátkem debaty. 

„Jednání ještě ani nezačalo, rovnou ke mně přišel a řekl, ať jdu pryč,“ řekl týdeníku Hrot Münich o střetu s náměstkem ministra zdravotnictví Romanem Prymulou. Münich nato jednání opustil, aniž by došlo k hádce nebo jiné výměně názorů.

 

Důvodem prý byla nespokojenost náměstka ministra zdravotnictví s tím, jak se Münich vyjadřuje v médiích k nedostupnosti seriózních dat, chybějících kvalitních analýzách, nedostatečných testovacích kapacitách, pomalém rozjezdu chytré karantény a obecně k chaotickému způsobu boje proti šíření nákazy. 

„Pan Prymula má asi jiný názor na to, jak se má dělat testovací kapacita pro zemi v problémech,“ dodal Münich, který podle svých slov s Prymulou v pondělí mluvil vůbec poprvé.

Týdeník hrot

  • Budoucnost robotických šílenců
  • Stát jako hoteliér
Objednat nyní