Elektromobily – luxus jen pro bohaté?

Automobilky vymýšlejí, jak zvýšit dostupnost elektromobilů pro co nejvíce lidí. Na druhou stranu vznikají také modely, které si mohou dovolit jen bohatí.

Elektromobily – luxus jen pro bohaté?
ilustrační foto | Rolls-Royce

Nedávné představení plně elektrického Rolls-Roycu se odehrálo ve velkém stylu v devátém patře luxusního komplexu v pražských Modřanech. Model Spectre postupně vystupoval z umělé mlhy a krůček za krůčkem odhaloval své tvary. „Je to v prvé řadě Rolls-Royce a teprve pak elektromobil,“ ubezpečil Philip Harnett, vedoucí týmu inženýrů značky Rolls-Royce, který na pražskou premiéru také dorazil. Ale už za pár let bude mezi Rolls-Roycem a elektromobilitou rovnítko. Automobilka má totiž v plánu do roku 2030 svou modelovou řadu plně elektrifikovat.

Není jediným výrobcem, který se rozhodl v blízkém budoucnu vyrábět už jen auta do zásuvky. V elektromobilitě vidí budoucnost nejeden výrobce těch nejluxusnějších vozidel, která jsou na současném trhu k mání. Automobilky si rozhodně nemohou stěžovat na nezájem zákazníků, což dokládá právě i plně elektrický model Spectre.

„Z důvodu mimořádného zájmu musíme všechny zájemce žádat o trpělivost. První zákazníci po celém světě si svůj vůz Spectre převezmou koncem letošního roku, při objednávce nyní nelze očekávat dodání dříve než v roce 2025. Nicméně čekání se určitě vyplatí a snažíme se, aby veškeré objednávky byly vyřízeny k maximální spokojenosti,“ řekl týdeníku Hrot Pavel Kalouš, brand manager oficiálního zastoupení společnosti Rolls-Royce Motor Cars Prague.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot

Máte účet?

Přihlásit