Dům, co postavil Jack

Twitter si od nového šéfa slibuje rychlejší růst, závisí na tom jeho budoucnost

Dům, co postavil Jack
Jack Dorsey si mezi zakladateli technologických firem skutečně vydobyl postavení, které někdo trefně popsal jako druhé vtělení Steva Jobse. | Profimedia.cz

Když Jack Dorsey na začátku prosince oznámil, že odchází z funkce šéfa Twitteru, jako na povel se v každé druhé technologicky orientované publikaci od Bangladéše po Peru objevil oslavný článek na jeho adresu. „Dorsey objevil něco, co o komunikaci jiní lidé nevěděli,“ dostal technorgasmus autor textu na serveru inc.com. „Nemáme se dobře, protože to, co děláme, není vždy srovnáno s tím, co jsme,“ pokračoval text. „Dorsey sice odchází z čela Twitteru (zůstává nicméně vlastníkem dvou procent akcií), ale zároveň začíná svoje tažení za komunikací – a co je důležitější, za propojením (či souvislostí).“ A tak podobně obsažně se komentátoři projevovali; kdyby ještě existovaly redakce, byla by v nich patrná zvýšená spotřeba vlhčených ubrousků.

Dorsey si mezi zakladateli technologických firem skutečně vydobyl postavení, které někdo trefně popsal jako druhé vtělení Steva Jobse. Plnovous, výstřední oblékání i osobní návyky – jí jen jedno jídlo denně, do práce chodil jednu dobu výhradně pozadu, v jiném období muselo všechno u něho doma i v kanceláři být natřené bílou barvou, stresu se zbavuje pomocí starých buddhistických technik – stejně jako idiosynkratický způsob řízení firmy na určitou podobnost s někdejším vůdcem Applu odkazují.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit