Drahá dovolená ČSSD

Sociální demokraté jako by se necelé dva měsíce před volbami někam vytratili. Vypadnutí z Poslanecké sněmovny přitom není to nejhorší, co ČSSD hrozí.

Pracující si zaslouží dovolenou a my taky. Těmito slovy minulý týden vysvětloval místopředseda ČSSD Roman Onderka „neviditelnost'1 předvolební kampaně někdejšího hegemona levice. Zatímco Andrej Babiš podepisuje a rozdává knížky po tisících a také lídři obou opozičních předvolebních koalic zaplavují své profily na sociálních sítích fotografiemi z cest po Česku, sociální demokraté jako by se necelé dva měsíce před volbami někam vytratili.

A když už se něčím pochlubí jejich předseda Jan Hamáček, vzbuzuje to spíš rozpaky než dojem sebevědomé strany. Například minulý týden byl vrcholným bodem jeho kampaně snímek z Lysé nad Labem, kde Hamáček slavnostně otevíral úschovnu kol u nádraží.

Nejviditelnějším zástupcem ČSSD je tak paradoxně novopečený sociální demokrat Matěj Stropnický. Poté, co si užil hvězdné chvíle při kontrolách dodržování zákoníku práce ve fabrikách, kde neměl co dělat, chodí také do televizních debat, v nichž jako ekonomický analfabet zkouší vysvětlovat hospodářský program strany. Je však dobré připomenout, že když byl Stropnický naposledy „tváří voleb", skončilo to pro „jeho" Zelené 3,5procentním fiaskem.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit