DeSantis je Trump s lidskou tváří. Troufne si vyzvat svého mentora?

Floridský guvernér Ron DeSantis je nadějí těch republikánů, kteří chtějí příčetnější konzervatismus

DeSantis je Trump s lidskou tváří. Troufne si vyzvat svého mentora?
V guvernérských volbách vsadil DeSantis všechno na televizi Fox News v naději, že hlasité ideologizování bude mít šanci uspět nad lokálními | foto Profimedia.cz

Muž s vypůjčeným telefonem v ruce se rozplakal. „Podvedli nás, lásko,“ řekl španělsky. „Ta ženská nám lhala. Celou dobu nám lhali.“ Beth Folcarelliová, ředitelka Střediska komunitních služeb na luxusním ostrově Martha’s Vineyard, nevěděla, jak zareagovat. Bylo 14. září a zhruba o hodinu dříve zaklepala na dveře její kanceláře skupina čítající desítky lidí, kteří mluvili jenom španělsky a zjevně nevěděli, co si počít.

Když ředitelka sehnala tlumočníka, vyšlo najevo, že ti lidé – bylo jich celkem 48 – dojeli na ostrov lodí z Floridy. Jak se dostali na Floridu? Jakási žena jménem Perla je sebrala na ulici v texaském San Antoniu, kam je pro změnu odvezla pohraniční hlídka, která je předtím zadržela na mexické hranici.

Massachusetts vás vítá!

Migranti byli z Venezuely a žádali v USA o politický azyl. Perla jim rozdala letáky a brožury s nápisy „Massachusetts vás vítá!“. Ať prý jdou všichni s ní, že je státní zaměstnankyní a dostane je do tři tisíce kilometrů vzdáleného státu, kde už na ně čekají příslušné instituce.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit