CTP vydala třetí emisi zelených dluhopisů za 500 milionů eur

Společnost CTP vydala svou třetí sadu zelených dluhopisů v hodnotě 500 milionů eur (necelých 13 miliard korun). Jejich celkový objem tak od úvodní emise z loňského září dosáhl na 1,55 miliardy eur.

CTP vydala třetí emisi zelených dluhopisů za 500 milionů eur
CTP Park | CTP

Zelené dluhopisy od společnosti CTP mají šestiletou splatnost a pevný roční kupón 0,75 procenta. Strategií CTP je vydávat pouze zelené dluhopisy, a tím podporovat závazek ohledně výstavby a provozu maximálně úsporných a udržitelných budov. Emise dluhopisů mají nyní tři různá data splatnosti (v letech 2023, 2025 a 2027).

Ratingové agentury Moody’s a S&P opakovaně potvrdily ratingy CTP pro investiční stupeň Baa3 (stabilní) a BBB- (stabilní). O emise byl mezi investory velký zájem – objednávky přicházely z více než 150 institucionálních účtů. Poptávka byla třikrát převýšena a dosáhla až na 1,7 miliardy euro. Evropští správci aktiv a pojišťovny koupili 80 procent z emise, banky a další investoři pak deset procent.

„Velice nás těší reakce investorů na současnou třetí emisi zelených dluhopisů. Pokračující poptávka po našich dluhopisech nám umožnila snížit dluhové náklady na 1,6 procenta ve srovnání s 2,2 procenta před naším první dluhopisem v září 2020,” uvedl Jan-Evert Post, šéf vztahů s investory v CTP.

Týdeník hrot

  • Tchaj-wan: nejnebezpečnější místo na světě
  • Je drahá paprika drahá?
Objednat nyní