Číňané fúzují své pražské firmy

Čínská skupina CITIC sloučí své holdingové společnosti v Česku

Číňané fúzují své pražské firmy
Smartwings, ilustrační foto | Archiv

Čínským státem ovládaná korporace CITIC Group sloučí dvě holdingové společnosti, které vlastní v České republice. Fúze se týká firmy CITIC Europe, založené před dvěma lety, a společnosti CITIC Europe Holdings, což je bývalá CEFC Group Europe, převzatá a přejmenovaná současným vlastníkem v dubnu loňského roku. 

Podle dokumentu, který obě společnosti vložily do Sbírky listin obchodního rejstříku, je cílem sloučení firem „zvýšení efektivity hospodaření, snížení provozních nákladů a celkové zjednodušení korporátní struktury této významné průmyslové skupiny v České republice“. Přímým vlastníkem sloučené firmy nadále zůstane podnik s poetickým názvem Rainbow Wisdom Investments se sídlem v Hongkongu.

CITIC od loňského roku spravuje aktiva, která v předchozích letech v Česku nakoupila dravá, ale také předlužená (a nyní už zkrachovalá) čínská investiční skupina CEFC. Konkrétně se jedná o Pivovary Lobkowicz Group, ŽĎAS, kancelářský komplex Florentinum, pražské hotely Mandarin a Le Palais, ale také skoro poloviční podíl v leteckém dopravci Smartwings a desetinový podíl v J&T Financial Group.

 

Týdeník hrot

  • Bankrotáři: paralely příběhů Bárty a Mičky
  • Zabal to, Warrene! „Věštec z Omahy“ by měl odstoupit
Objednat nyní