Chmelaři slaví rekordní rok

V Česku se letos urodilo přes osm tisíc tun chmele. Příznivé počasí se zasloužilo o nejlepší sklizeň za posledních dvacet let

Chmelaři slaví rekordní rok
Družstvo Chmelařství po sklizni jede v třísměnném provozu. V permanenci je i lis na chmel; v Česku z nedrcených šišek vaří hlavně Budvar. | foto Tomáš Novák, týdeník HROT

Na dvoře žateckého družstva Chmelařství parkuje hned několik nákladních aut, na rampách z nich dělníci vykládají palety s desítkami balíků se sušenými hlávkami chmele. Ty záhy mizí v útrobách budovy, kde se lisují nebo drtí a granulují. Nakonec z chlazených skladů míří do českých pivovarů, ale taky do Japonska, Spojených států nebo do Číny.

Podle šéfa družstva Zdeňka Rosy byla letošní sklizeň nebývale štědrá. Dle předběžných odhadů pěstitelé z chmelnic odvezli celkem na 8,4 tisíce tun zelených šišek. To je o třetinu víc než loni. A nejvíc přinejmenším za posledních dvacet let. V Chmelařství tak musejí pracovat nonstop, na tři směny, aby byla sklizeň co nejdříve pod střechou.

Úroda navíc oproti jiným letům nevyčnívá jen svým objemem. Souhra příznivých okolností nahrála také kvalitě. Letošní chmel tak má vyšší obsah takzvaných alfa kyselin, které dodávají pivu hořkost, a nadprůměrné množství je i u dalších aromatických látek.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit