Český národní symfonický orchestr přiveze do Prahy legendu Dana Browna

Jeden z nejprodávanějších autorů bestsellerů Dan Brown vystoupí poprvé v Praze v Obecním domě se svým novým projektem. Spolu s Českým národním symfonickým orchestrem uvede svoji jedinečnou symfonii Wild Symphony a Praha se tak zařadí po bok světových metropolí, kde bylo toto ojedinělé dílo realizováno. 

Český národní symfonický orchestr přiveze do Prahy legendu Dana Browna
Dan Brown | foto: Soukromý archiv Dana Browna

Skvělý nápad realizačního týmu Českého národního symfonického orchestru pozvat Dana Browna k osobní účasti na vystoupení v Praze vyústil v mimořádný a očekávaný koncert. Jeho hlavním cílem je přiblížit dílo Dana Browna posluchačům všech věkových kategorií.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Argo představí ČNSO proslulého autora světových bestsellerů Dana Browna 21. října 2021 poprvé v Praze ve Smetanově síni Obecního domu. Zazní zde jeho pozoruhodná Wild Symphony. Jedná se o hudební a obrazové dobrodružství nejen pro děti, které Dan Brown coby skladatel vydal spolu se stejnojmennou ilustrovanou dětskou knihou (2020 Argo). V USA vyšla 1. září 2020, práva na knihu byla prodána do 27 jazyků a další stále přibývají. K bestsellerům jako Šifra mistra Leonarda, Počátek nebo Inferno, nyní přibyl další. Bohatě ilustrovaná kniha složena z půvabných a hravých básniček.

Dan Brown který se hudbě věnuje celý život, se nechal inspirovat jak klasickými hudebními díly pro děti, jako je Péťa a vlk, tak obrázkovými knížkami, které četl v dětství.

Autor v díle spojuje tři nejdůležitější odvětví umění: literaturu, hudbu a výtvarné umění. Dan Brown, preferující vždy příběh, založený na rytmu a rozpletení rébusu, protentokrát v roli autora hudby představuje příběhy Maestra Myšáka a jeho vzrušující hudební zážitky se svými zvířecími přáteli. Vybraná zvířátka jsou vedle ilustrací promítaných na velkém plátně představována také hudební vizí autora, realizované orchestrem vždy bezprostředně po přečtení textu, věnovaného příslušnému zvířecímu druhu.

Zvláštní formát, vystavěný na krásně ilustrované obrázkové publikaci, kombinované s možností poslechu na základě získané aplikace cestou QR kódu, je věnován nejenom vnímavým dětem každého věku. Tentokrát ale posluchači chytrý telefon potřebovat nebudou, text bude přednášet sám velký Dan Brown za doprovodu orchestru. 

Zážitek bude umocněn obrazovou projekcí bohatých ilustrací maďarské ilustrátorky Susan Batoriové. Wild Symphony bude jedinečnou příležitostí seznámit děti ale i dospělé posluchače se symfonickou hudbou, orchestrem i jednotlivými hudebními nástroji. Brownův nadčasový debut doprovodí Český národní symfonický orchestr pod taktovkou dirigenta Kryštofa Marka. V českém podání vystoupí herečka Markéta Děrgelová.