Otevřeno. Češi mohou do obchodních center i na pivo

V Česku nastává největší vlna uvolňování opatření proti koronaviru. Spolu se zákazníky obchodních center a návštěvníky letních zahrádek vyrazili ven i fotografové týdeníku Hrot.

Otevřeno. Češi mohou do obchodních center i na pivo
Tomáš Novák týdeník HROT

Poslední týden nouzového stavu začíná v Česku nejrozsáhlejším uvolňováním omezení, která vláda zavedla v březnu. Otevírají se obchodní centra, venkovní zahrádky restaurací, kina, muzea či kadeřnictví. Do škol se vracejí studenti posledních ročníků, sportovci mohou organizovaně trénovat.

Uvolňování omezení

Prodejna IKEA na pražském Zličíně +7

Čechy neodradilo ani zhoršené počasí a například možnosti dát si s přáteli venku pivo hojně využívají. Stejně jako před časem hobbymarkety, i velká obchodní centra se hned první dny po otevření ocitla pod náporem návštěvníků a podle očekávání se tvořily dlouhé fronty.

Další vlna uvolňování opatření přijde za dva týdny, kdy by mělo dojít k otevření hotelů a restaurací a povolení hromadných akcí s účastí do 500 osob. Pokud by ale došlo ke zhoršení situace a prudkému nárůstu nakažených koronavirem, je vláda připravena omezení znovu zavést.

Týdeník hrot

  • Budoucnost robotických šílenců
  • Stát jako hoteliér
Objednat nyní