Česká pivní kultura není chlastání ve čtyřce

Někdy mám pocit, že minipivovary musejí stále bojovat s permanentní krizí, říká Michal Voldřich

Česká pivní kultura není chlastání ve čtyřce
Michal Voldřich | foto Tomáš Novák, týdeník Hrot

Pivo se tu vařilo už před dávnými lety, ostatně dodnes lze na hradě Zvíkov nalézt ruinu středověkého pivovaru. Největší slávy dosáhl za vlády pánů ze Švamberka, jejichž znak labutě stále zdobí hlavní věž hradu. Právě na památku zašlé slávy pivovaru má Pivovarský dvůr Zvíkov ve svém znaku labuť a některá jeho piva nesou název Zlatá labuť.

Pivo se zde znovu vaří od roku 1993 a spolumajitelé firmy, absolvent Vysoké školy ekonomické Josef Valenta a odborník na kvasnou chemii z Vysoké školy chemicko-technologické Michal Voldřich, patří mezi průkopníky malých pivovarů v Česku.

Jejich podnik už dávno není jen minipivovar s restaurací. Nabízí také ubytování nebo wellness služby. Areál stojí na strategickém místě: kousek od vodní nádrže Orlík a hned vedle příjezdové komunikace na hrad Zvíkov. „Místo vybral Pepa Valenta, jako sportovní veslař tady závodil,“ připomíná Voldřich, který se loni na podzim stal rovněž prezidentem Českomoravského svazu minipivovarů. Doba ale jeho práci moc nepřeje. Napřed tu byla pandemie koronaviru, teď rekordní inflace. Ale bere to tak, jak to je. „Nedá se nic dělat, musíme to nějak zvládnout,“ říká.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit