Čekání na další blamáž

Zvládnutí masového očkování, a tím i definitivní vítězství nad covidem, by mohlo alespoň částečně napravit před volbami katastrofu, která se žene na vládní partaje. Žel to pro ně, ale především pro tuzemské obyvatelstvo, vypadá, že to dopadne jako vždycky.

V Británii se očkuje, v Izraeli se očkuje, ve Spojených státech začnou tento týden. Evropská autorita schválí vakcínu nejdříve 14 dní po USA a měsíc po Britech. Úředníci mají zřejmě home office. Nebo nakupují vánoční dárky, než jim vlády zavřou krámy.

Budiž. Jsme tu trochu pomalejší, ale nevadí. Němci jsou připraveni začít očkovat druhý den po schválení. Už rozepsali lékařům směny, vybavují se očkovací centra, tam, kde by to lidé měli do nemocnic daleko, se staví buňky, v nichž se bude očkovat.

V Česku začneme očkovat tak šest až osm týdnů po schválení vakcíny. Kde to bude, ještě nevíme, ale už se to řeší. Haha. No a zhruba týden má celá akce alespoň nějakého organizačního šéfa. Zatím ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo inzerát na všechny fámy o očkování, o nichž jste dosud neslyšeli. Pěkný počin. 

Když to dobře půjde, během prvního kvartálu prý naočkujeme milion lidí, takže ani zdaleka ne všechny z ohrožené skupiny. Izraelci plánují očkovat tempem dva miliony obyvatel za měsíc.

Nezbývá než připustit, že tato vláda v managementu zrovna nevyniká. Jenže taková malá generálka, kterou vymyslela na předvánoční období, jako je dobrovolné plošné testování antigenními testy, začíná vyvolávat hrůzu, jak může dopadnout vakcinace, když teď to testování kolabuje deset dní před spuštěním, protože se v Praze prakticky nejde objednat. Jak rádi bychom se alespoň tentokrát v našem hodnocení mýlili.