Byznys na Max

Lékárenská jednička Dr. Max měla v Česku rekordní tržby i zisk a dál roste. Její šéf Daniel Horák chystá další pobočky a otevřel největší laboratoř na trhu

Byznys na Max
Daniel Horák | foto Martin Pinkas

Obchodní centrum v Řepích, dlouhé roky poněkud nevzhledný památník socialistického sídlištního urbanismu, prošlo v posledním roce výraznou proměnou. Avšak zmodernizované retailové pasáže nejsou to jediné, co je zde jinak. Celé jedno horní patro totiž nově obsadila zbrusu nová laboratoř lékárenského řetězce Dr. Max. Je největší svého druhu v Česku, má přes 1500 metrů čtverečních a zaměstná bezmála padesát lidí. Českou lékárnu holding, která za značkou Dr. Max stojí, přišla na pětačtyřicet milionů korun.

Zdejší moderní zázemí zásobuje společně s menšími sestrami v Brně a Ostravě celou lékárenskou síť, která je s necelými 500 pobočkami jasnou jedničkou tuzemského trhu.

„Je dobře dostupná pro naše zaměstnance, ale slouží i jako výukové pracoviště, a to nejen našim zaměstnancům, ale i jiným zájemcům. Třeba studentům,“ pochvaluje si Daniel Horák, který českého „Maxe“ vede z pozice generálního ředitele devátým rokem.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit