Burzovní Pilulka

Reakce na IPO společnosti Pilulka Lékárny jsou zatím převážně kladné.

Burzovní Pilulka
Martin Kasa | Tomáš Novák týdeník HROT

Veřejný úpis akcií České zbrojovky se moc nepovedl. Investorům připadala cena vysoká, a tak nakoupili pouze 40 procent z nabízených nových akcií. Minulý týden odstartovala veřejná nabídka další společnosti, která míří na pražskou burzu. Reakce na IPO společnosti Pilulka Lékárny jsou zatím převážně kladné, ovšem i tady lze zaslechnout varovné houkání sýčků.

 

Upisovací cena je tentokrát atraktivnější, což se projevilo pozitivně na zájmu investorů. „Zájem, který se začíná budovat kolem této emise, je enormní,“ tvrdí šéf pražské burzy Petr Koblic. Někteří investoři a analytici se o akciích Pilulky vyjádřili pochvalně, ocenění celé firmy na úrovni 700 až 850 milionů korun považují za férové.

Nicméně jeden ze známých českých investičních manažerů podle informací týdeníku Hrot před nákupem akcií Pilulky varuje. Připomíná, že hlavní akcionáři – tedy Wood & Company, Martin Kasa a Petr Kasa – zkoušeli firmu bez úspěchu prodat. Odhad, že Pilulka poroste v příštích letech o 26 procent ročně, považuje tento zdroj za příliš optimistický.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit