Brzda a ti druzí. Co bude s PPF po Kellnerovi

Špičkový právník, dealmaker i Kellnerův consigliere. Ale také introvert, který chtěl po zbytek života chovat ovce. Tím vším je Tomáš Brzobohatý, nejtajemnější postava současného vedení PPF.

Brzda a ti druzí. Co bude s PPF po Kellnerovi
Tomáš Brzobohatý | ilustrace Vojtěch Velický

Když po březnové tragické smrti Petra Kellnera skupina PPF představila svůj vrcholný orgán, takzvaný řídicí výbor, jeho složení veřejnost moc nepřekvapilo. Usedli v něm totiž dva minoritní akcionáři Ladislav Bartoníček a Belgičan narozený v Lucembursku Jean-Pascal Duvieusart. Dohromady drží přes jedno procento skupiny, kterou už roky také poměrně aktivně reprezentují. Tyto dva muže doplnila finanční ředitelka Kateřina Jirásková, která v posledních měsících převzala roli hlavní mediální tváře skupiny.

A tak jediným překvapivým jménem, tedy alespoň na první pohled, bylo angažmá Tomáše Brzobohatého. Ze čtyř zmiňovaných manažerů se o něm na korporátním webu dočtete jednoznačně nejméně, jeho biografie obsahuje tři věty, stejně tak uvedená pracovní pozice nehýří květnatostí. „Člen řídicího výboru“ stojí pod jeho jménem. Svým významem ale zdaleka není jen do počtu.

Kdo je muž, který přes 20 let platil za Kellnerova možná nejbližšího a zároveň nejméně okoukaného spolupracovníka, který po smrti svého kapitána musí dotáhnout největší rozjeté projekty, stejně jako udržet na uzdě velmi křehké vztahy ve skupině i mimo ni?

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit