Boj o podíl v Bohemia Energy: Kellnerovi advokáti proti Písaříkovi

Souboj o podíl v Bohemia Energy manželů Písaříkových, kde pozici po Tomáši Bártovi převzal jeho největší věřitel Petr Bujnoch, dostává hvězdné obsazení. Alespoň z pohledu najatých advokátů.

Boj o podíl v Bohemia Energy: Kellnerovi advokáti proti Písaříkovi
Jiří Písařík | Tomáš Novák týdeník HROT

Petr Bujnoch, majitel skupiny Credit One, pražský vymahač a obchodník s pohledávkami, posílá na Jiřího Písaříka známou pražskou advokátní kancelář BBH (dříve Brzobohatý, Brož & Honsa). Její právníci od 90. let platí za dvorní spolupracovníky Petra Kellnera a jeho skupiny PPF. 

Ostatně dva ze zakladatelů, Tomáš Brzobohatý a Josef Brož, později skončili na vysokých postech v PPF a i díky tomu nyní oba zdobí přídomek advokáti miliardáři. Přidejme ještě někdejšího partnera BBH, který pro PPF také intenzivně pracoval, Tomáše Otrubu; ten dnes ovládá skupinu Nordic Investors a spřádá plány zejména v oblasti telekomunikací. Ze zakladatelů se dnes v BBH oficiálně angažuje už pouze František Honsa.

S BBH pravidelně spolupracuje také třeba Karel Pražák, další specialista na pohledávkový byznys a firmy v problémech, někdejší Kellnerův krizový manažer, dnes vládce investiční skupiny Kaprain. 

BBH má Bujnochovi pomoci s válečnou strategií proti další miliardářské rodině Písaříkových, jejímž cílem má být získání podílu v Bohemia Energy nebo jeho vyplacení. Nároky Tomáše Bárty ale Písaříkovi dlouhodobě odmítají, jejich obranu řadu let úspěšně zajišťuje další právnické eso Petr Kuhn z advokátní kanceláře Badokh.