Boj o fastfood na Václaváku

Burger King a Captain Candy soupeří o lukrativní prodejnu.

Boj o fastfood na Václaváku
Burger King | Tomáš Turek týdeník HROT

Společnost BK Team, která provozuje formou franšízy několik restaurací s rychlým občerstvením Burger King, se evidentně nehodlá bez boje vzdát lukrativní provozovny na Václavském náměstí. Ta sídlila v domě, který vlastní ministerstvo zemědělství. BK Team je zase dceřinou firmou provozovatele jídelních vozů JLV, který je zase dcerou Českých drah. Na vyšší úrovni jde tedy o spor mezi ministerstvy dopravy a zemědělství. 

Agrární resort vybral v únoru pro 400 metrů velké prostory nového nájemce. Tím je společnost Gessen ČR, vlastník sítě obchodů s bonbony na váhu Captain Candy. Kvůli pandemii koronaviru se sice podepsání smlouvy pozdrželo, podle resortu je však v současnosti už kontrakt uzavřen.

BK Team prostřednictví právníka nyní namítá, že v poptávkovém řízení nabídl vyšší cenu než Gessen. Ten ministerstvu zaplatí 14 750 korun za metr čtvereční, zatímco provozovatel Burger Kingu měl nabízet 15 228 korun. Podle BK Teamu tak státu vznikne škoda 1,5 milionu korun. Ministerstvo se ovšem ohradilo, že firma nabídla vyšší cenu až dodatečně a po skončení řízení, nebylo tedy možné ji zohlednit.

Vedle prostor na rohu Václavského náměstí a ulice Ve Smečkách se BK Team se zajímá i o další komerční prostory v jiném domě ministerstva v sousední Štěpánské ulici.

Článek vyšel v tištěném vydání týdeníku Hrot. Předplatit si ho můžete ZDE.

Týdeník hrot

  • Co zbylo z čínských investic v Česku
  • Čeká nás návrat inflace?
Objednat nyní