Blíží se soud o pražské domy. Raška vyzve Rattaje

Bitva finančníků o nemovitosti v centru Prahy míří k soudu. Do sporu, který proti sobě nepřímo postavil Tomáše Rašku a Igora Rattaje, navíc vplouvají další velké ryby.

Blíží se soud o pražské domy. Raška vyzve Rattaje
Šéf skupiny Natland Tomáš Raška se ve sporu snaží využít svého postavení v případu zkrachovalé skupiny PSJ. | Tomáš Novák týdeník HROT

Akcionářským sporem v pražské společnosti Square Invest & Development (SID), která má v popisu práce investice a poradenství v oblasti nemovitostí a energetiky a patří jí mimo jiné lukrativní budova na Ovocném trhu, se bude už 17. února zabývat Městský soud v Praze. 

Tam se proti sobě nepřímo postaví i dva známí tuzemští finančníci, majitel investiční skupiny Natland Tomáš Raška a horský investor s vazbami na skupinu J&T Igor Rattaj. Jejich vztah v případu je nicméně složitější a celý nepřehledný spor se točí zejména na dávno uzavřených dohodách někdejšího vládce stavební skupiny PSJ Františka Vaculíka s jeho společníky ze Slovenska. 

Právě šéf Natlandu se ve sporu snaží využít svého postavení v případu zkrachovalé PSJ, kde z pozice významného věřitele prakticky zcela ovládl insolvenční řízení v Česku i Nizozemsku. Raška kontroluje i samotného Vaculíka.

Právě nizozemská PSJ Investors vlastní v SID pětinový podíl a u soudu si prostřednictvím Raškových právníků nárokuje větší kontrolu nad firmou i jejím majetkem.    

Naproti tomu Igor Rattaj, někdejší partner J&T, do tahanice o budovy v Praze vstupuje jako významný věřitel společnosti SID, která nemovitosti vlastní. Vyhrocený spor se přitom mezitím snaží žehlit i vlivní byznysoví známí obou mužů, například odsouzený lobbista Roman Janoušek či vládce skupiny J&T Patrik Tkáč.

Pokračování příběhu o emotivním sporu byznysmenů čtěte v aktuálním vydání týdeníku Hrot.