Blbý nápad v ještě blbějším provedení

Česká sociální demokracie se může po 143 letech zhoupnout na větvi stromu na zahrádce břevnovské hospody U Kaštanu. Díky uzávěře ji při tom nebude nikdo rušit.

Domácí zabijačka je oblíbenou lidovou zábavou. Pokud ji však ČSSD předvádí na svém předvolebním sjezdu, není to úplně trefa do černého, byť se přátelé Lidového domu za lidovou stranu považují. Formální volbu předsedy a volebního lídra a představení programových lákadel pro voliče naši sociální demokraté pojali tentokrát hodně netradičně.

Sjezdové fackování v online přenosu přerostlé v naprosto amatérsky nezvládnutou ministerskou rošádu udělalo z tradiční strany amatérský spolek vzteklých čivav, se kterým není třeba ztrácet čas.

Podepsání memoranda k průzkumu těžby lithia v Krušných horách ministrem Havlíčkem (Jiřím, nikoli současným Karlem) v roce 2017, které stálo Sobotkovu ČSSD slušný volební výsledek, je v porovnání se současným masakrem jen blbě učesanou pěšinkou okresního kandidáta na billboardu.

Hamáčkova koupel

Ano, je pravda, že ministr Petříček jako Hamáčkův protikandidát na sjezdu dostal nakládačku, čemuž se nelze divit, protože nebyl, není a nikdy nebude volebním tahounem. Čtenáři Respektu totiž tak jako tak volí Piráty. A jestli tradiční voliči něco nemají rádi, tak vnitrostranické rozmíšky. Už rozhodnutí to udělat bylo od Hamáčka, který se považuje za zkušeného politika, krajně hloupé a neprozřetelné. Ale to, že jeho náhradu Lubomírem Zaorálkem, zvaným Zao Ce-tung, si ani s dotyčným nepředjednal, čímž se vystavil notnému zesměšnění, když ho v tom Zao vykoupal, je projevem slabomyslnosti.

Člověku se ani nechce věřit, že by to vše byl skutečně výsledek hloupého rozhodnutí, nicméně nějaké spiknutí či kšeft se v tom hledají také špatně. Získat si přízeň starého pána v Lánech je v současné politické situaci zcela irelevantní. Jeho vliv na voliče ve sněmovních volbách je prokazatelně nulový, ne-li záporný. Kšefty spřátelených partiček s čínským zdravotnickým materiálem běžely i za Petříčka a nového ministra zahraničí k tomu nebylo třeba. S ruským Sputnikem je to podobně. Nejspíše z toho žádný kšeft nebude, protože než by přišlo větší množství dávek, budeme zaplaveni objednanými západními vakcínami. Že se budou tato témata přetřásat v médiích i ve veřejných diskusích, je zjevné.

Socani budou chybět

Česká sociální demokracie se tak může po 143 letech zhoupnout na větvi stromu na zahrádce břevnovské hospody U Kaštanu. Díky uzávěře ji při tom nebude nikdo rušit. Tato strana vynikla v posledních letech svými sociálními výstřelky, kdy se pokoušela překonat nedostižnou schopnost Andreje Babiše rozdávat cizí peníze, čímž ze všech sil přispívala k devastaci veřejných financí. A rovněž vynikla významnou spoluúčastí na destrukci funkčního státního aparátu dosazováním svých stranických kádrů do všech myslitelných pozic a jejich zabetonováním služebním zákonem.

Demokratický politický systém ale nějakou tradiční levicovou stranu potřebuje a liberální levičáci z Prague Pride ji nenahradí. Socani prostě budou chybět i těm, kterým se po nich jinak moc stýskat nemusí a nápady Venezuely Maláčové je stále ještě přivádějí k hluboké trudnomyslnosti nad nepoučitelností lidstva.

Článek vyšel v tištěném vydání týdeníku Hrot.

Týdeník hrot

  • Budoucnost robotických šílenců
  • Stát jako hoteliér
Objednat nyní