Bitva o Británii

Českého miliardáře Karla Komárka čekají tři měsíce pravdy. Během nich se ukáže, kdo bude dalších deset let provozovat britskou Národní loterii

Bitva o Británii
Karel Komárek musel v Británii hasit mediální průšvihy, když ho tamní bulvár (zřejmě z popudu konkurence) vykreslil jako oligarchu z Východu s pověstí „bondovského padoucha“. | foto Profimedia.cz

Aktuálně druhý nejbohatší Čech letos tráví hodně času v Londýně. Jen minulý týden tam vládce skupiny KKCG Karel Komárek absolvoval několik jednání a společenských akcí. Aby taky ne. Aktuálně je to pro něj nejdůležitější byznysové hřiště. A v posledních týdnech také dost horká půda.

Jeho angličtí právníci museli hasit několik poměrně peprných novinových článků, které jej nevykreslovaly zrovna v nejlichotivějším světle. Například bulvár Daily Mail označil hned v titulku Komárka za oligarchu s pověstí „bondovského padoucha“. V samotném článku pak britští novináři připomněli, že Komárek vyrostl na penězích od svého otce, Karla staršího, kterého označili za prominenta komunistického režimu.

„Karel Komárek, který po pádu komunismu a sametové revoluci v Československu v roce 1989 získal majetek v hodnotě tří miliard liber, založil prostřednictvím svého ropného byznysu MND společný podnik s německou dceřinou společností Gazpromu, energetické firmy vlastněné ruským státem Vladimira Putina,“ píše mimo jiné Daily Mail. Dodejme, že tato verze článku je už údajně upravena po zásahu Komárkových advokátů, přesto českého miliardáře trefuje do slabin.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit