Babiš míří mezi lid

Je vlastně jedno, jestli nový obytný vůz Andreje Babiše poslouží jako prostředek v prezidentské kampani, nebo k jiným účelům

Pro expremiéra, šéfa hnutí ANO a řadového opozičního poslance jde především o to, být pořád vidět, zůstat „zalezlý pod kůží“ co největšímu počtu obyvatel. Proč? Protože jinak by Babiš přestal být Babišem. Potřebuje, aby se na něj stále upírala pozornost. Důkazem toho je rovněž oznámení, že se chystá už třetí Babišova kniha. A do toho ostatně zapadají i jeho předvolební „sliby“, že raději odejde z politiky, než aby byl v opozici. Uplynul jen krátký čas, aby udělal další názorový veletoč (kolikátý už?), a rozhodl se v politice – byť opoziční – zůstat.

A tak se na nás ze sociálních sítí znovu budou řítit zprávy o tom, jak Babiš přijel do obce XY, kde ho přivítaly davy nadšených fanoušků, jak rozdal stovky podpisů a vyfotil se s půlkou vesnice. O tom, že mu na náměstí jiná skupina naházela na jeho nový karavan vajíčka, a ještě na něho pokřikovala hanlivá slovíčka, už jeho PR oddělení samozřejmě mluvit nebude.

Při jeho křižování republikou bude ale dobré Babišovi připomenout, že jeho práce je především ve Sněmovně. Stejně jako chodí zaměstnanci jeho Agrofertu do továrny na výrobu salámů nebo hnojiv, měl by Babiš například připravovat zákony, nikoli pokračovat ve své osobní kampani. Jenže nenápadná práce v parlamentu mu příliš nevoní, je to pro něj žvanírna, proto ani není členem žádného poslaneckého výboru. Bude zajímavé sledovat, jakou bude mít Babiš docházku do svého skutečného zaměstnání.