Až všechno zezelená

Venku mrzne, brzy možná napadne sníh, přesto se Česko začíná pořádně zelenat. Snižování uhlíkové stopy už není tématem jen pro skupinky hysteriků v batikovaných tričkách, ale intenzivně se řeší ve stále větším počtu malých i velkých firem. Má to svou logiku, málokdo chce po sobě nechat vybydlenou a vysušenou planetu, zvlášť když má děti.

Kdo by si ostatně ještě před deseti lety pomyslel, že snižovat svou uhlíkovou stopu budou i tak tradiční a konzervativní obory, jako je třeba finanční sektor. Příkladem může být Komerční banka, jejíž šéf Jan Juchelka plánuje, že do roku 2026 bude jeho společnost uhlíkově neutrální. Už dnes nenajdete v bance skoro žádné na papíru vytištěné periodikum nebo PET lahev. Do firemní fl otily automobilů se kupují zelenější auta a centrálu čeká stěhování do energeticky úspornější budovy.

Zelenání firem a institucí je určitě počin, který si zaslouží pochvalu, těžko ale odhadnout, jak ochotu investovat do toho, aby vypouštěly do světa méně uhlíku a dalších škodlivin, ovlivní současná ekonomická krize.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit