Atentát, svoboda a vlak

Programátoři z Charles Games vyvíjejí ve spolupráci s historiky interaktivní počítačové hry, které budete chtít, aby vaše děti hrály

Atentát, svoboda a vlak
Vít Šisler, hlavní vyvojář herního studia Charles Games, které tvoří výukové počítačové hry. | foto Marta Kolářová

Půjdu, nebo nepůjdu 28. října 1939 na demonstraci proti nacistické okupaci? O tom mimo jiné musejí rozhodnout hráči v nové historické hře Train to Sachsenhausen, kterou vytvořilo herní studio Charles Games, spin-off Univerzity Karlovy, ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Živá paměť.

Hráči v interaktivní mobilní hře na základě mnoha rozhodnutí prožijí osud fiktivního studenta medicíny Antonína Neděly při studentských protestech během nacistické okupace v roce 1939. „Jedná se o krátkou karetní hru, kdy máte na výběr vždy dvě možnosti – půjdu na rande, nebo zůstanu na kolejích a budu se učit? Zúčastním se pohřbu Jana Opletala? Přespím poté u kamaráda, nebo se raději vrátím domů? I nepatrné rozhodnutí může zásadně ovlivnit váš osud,“ popisuje Vít Šisler, hlavní designér Charles Games.

Hra vznikla ve spolupráci s historiky a je založena na reálných výpovědích pamětníků. „Vycházíme ze skutečných událostí, z autentických výpovědí, které skládáme do fiktivního příběhu. Hráči se rozhodují v situacích, ve kterých se před lety rozhodovali i reální lidé – zůstali na koleji a byli zatčeni, nebo šli na pivo a razii unikli. Díky jejich podrobně zaznamenaným vzpomínkám můžeme ve hře prožívat různé osudy,“ říká herní vývojář.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit