Antivirový lék pro každého

Na peníze z programu Antivirus dosáhli i ti největší – Škoda Auto, ČEZ, O2 nebo Agrofert.

Antivirový lék pro každého
ilustrační foto | Michal Čížek týdeník HROT

Zatímco majitelé restaurací, lázní či cestovních kanceláří, kterým letošní byznys plán rozvrátil vpád čínské chřipky, stále čekají na účinnou pomoc státu, k největším podnikům již vládní dotace doputovaly. Příspěvky v rámci programu Antivirus na udržení pracovních míst či karanténu zaměstnanců totiž čerpá i ČEZ, O2, Moneta nebo podniky z holdingu Agrofert.

Týdeník Hrot otestoval čerpání podpory na vzorku 140 velkých a známých společností s vysokým počtem zaměstnanců. Většina, konkrétně 90 podniků, dotaci na zaměstnance získala, zbývajících padesát nikoliv. Rozdělení firem do obou skupin přitom není úplně v souladu s obecnou představou o tom, která odvětví byla koronavirovou epidemií zasažena a která ne.

V oboru automobilového průmyslu pomoc čerpalo všech dvacet prověřovaných podniků, velký podíl příjemců pomoci z programu Antivirus je také v potravinářském a hutním průmyslu – a překvapivě i v energetice a maloobchodu. Naopak jen málo příjemců zmíněné podpory nalezneme v bankovnictví či v oboru telekomunikací a informačních technologií.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit