Ani na židlích nešetříme, říká o novém wellness centru Vařeka

Spolumajitel Ravaku Jindřich Vařeka otevírá na Sedlčansku exkluzivní wellness centrum, které v uplynulých dvou letech svépomocí zbudoval. U jednoho areálu skončit neplánuje.

Ani na židlích nešetříme, říká o novém wellness centru Vařeka
Jindřich Vařeka dokáže zaníceně hovořit o jakémkoliv detailu wellness centra. Není divu, mnoho prvků sám vyráběl. Nejvíce si oblíbil práci s topolem a olší. | Tomáš Novák týdeník HROT

Na konci nenápadné uličky v obci Suchdol, spadající pod Prosenickou Lhotu, zarazí přijíždějícího masivní dřevěná vrata. Na první pohled je jasné, že nejde o standardní oplocení středočeských venkovských stavení. Brána zakrývá zvědavým pohledům vše, co by se mohlo dít uvnitř. Čelní stěnu navíc zdobí několik dřevěných obličejů s udivenou pusou ve tvaru písmene O. Tváře mají znázorňovat lidi, kteří jsou překvapení z toho, co se skrývá za vraty.

Je to nejnovější podnikatelský projekt hyperluxusního wellness centra bývalého starosty Příbrami za ANO Jindřicha Vařeky mladšího. Jméno Vařeka je neodmyslitelně spojeno s koupelnovým impériem Ravak. Mohlo by se tedy zdát, že z domácí koupelny není do světa wellness center zase tak daleká cesta. Suchdolský resort má však se světem koupelen pramálo společného. A stejně málo společného má s většinou existujících saunových světů. „Jde o úplně novou kategorii wellness, kdy má zákazník k dispozici všechno sám pro sebe,“ vysvětluje koncept nadšeně Vařeka.

Podle svých slov nosil plán saunového ráje v hlavě dvacet let. V uplynulých dvou letech ho opravdu proměnil ve skutečnost, relaxační areál na Sedlčansku postavil a tento srpen pod názvem You & Me plánuje otevřít. „Postavil“ je přitom myšleno v pravém slova smyslu. Nemalou část truhlářských prací, obložení i nábytku si totiž expolitik vyráběl sám. „Těžko bych mohl přijít za truhlářem a říct mu, že potřebuji třešňové obložení, třešňový stůl nebo akátové sloupky. To by na mě asi koukali, že jsem spadl z višně. Nebo třešně,“ vtipkuje Vařeka, který před zvažovanou kandidaturou do Senátu dal nakonec přednost truhlářské dílně.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit