Al Capone: Nikdy neodstoupím

Letošní rok je ve znamení změn ve vedení důležitých zemí: Američané, Portugalci a Uzbekové si budou zvykat na nové prezidenty, kdežto Češi, Vietnamci a Rusové budou mít nové parlamenty. Jaká osobnost by tedy v rubrice Tardis nejlépe vyjádřila motiv služby veřejnosti v této tvrdé konkurenci? Volba padla na Alfonse Capona, oblíbeného nápojového distributora z Chicaga.

Al Capone: Nikdy neodstoupím
Profimedia.cz

Pozn. red. Experimentální rubrika Tardis využívá slavného stroje času britského (mimozemského) cestovatele Doctora Who. Jeho prostřednictvím necháváme promluvit muže a ženy z minulosti, kteří mají co říct k přítomnosti.

Za velké hospodářské krize jste v Chicagu založil vývařovnu pro nezaměstnané. Přesto se o vás obvykle mluví v souvislostech méně lichotivých. Proč tomu tak je?

Já jsem laskavý člověk. Jsem laskavý ke každému, ale pokud vy nebudete laskavý ke mně, laskavost nebude tím, díky čemu si mne zapamatujete.

Jak se tento přístup k mezilidským vztahům odrazil na vaší kariéře?

K mezilidským vztahům? Dávejte si pozor, koho považujete za svého přítele. Já měl vždycky raději v ruce čtyři čtvrťáky než stovku halířů.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit