Absurdnější, než jsme doufali

Také máte pocit, že lidé, kteří rozhodují o naší nesvobodě v pandemii, žijí už více než rok zalezlí někde pod omítkou a vylézají jen na tiskovky, aby oznámili nová scestná opatření, a zase zmizejí zpět do izolace od reálného světa?

Ministr Havlíček minulý týden v rámci otevírání restauračních zahrádek rozhodl, že zakáže veřejné wi-fi v restauracích, aby se mládež nezdržovala v putyce. Těžko říct jen tak z hlavy. Ale autor se na horkém počátku minulého týdne zastavil u jedné restaurace v centru Prahy. Hrozny lidí s kelímky a hospodský se chlubí rekordem. Padesátilitrový sud piva vyčepovaný přes okénko za 33 minut je skutečně úctyhodný výkon. Čtyři sta litrů prodaných za den je na zavřenou hospodu docela dost. Po wifi ně se nesháněl nikdo. Stejně v této hospodě nikdy pořádně nefunguje, ani když je normálně otevřeno. A Havlíček zjevně netuší. A lidé si rozvolnili sami.

Jakým právem?

Potvrzení o testu u holiče? Ani nesmělý dotaz ta kadeřnice nezkusila a v dobré náladě a respirátoru střihala zákazníky jednoho za druhým. Ti byli bez respirátoru. S ním to jde blbě. To je život.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit