Komentář: A mohli bychom ty ministry vidět?

Když jmenoval prezident vládu Petra Fialy, zaměstnanci sněmovny řešili problém. Celkem osmnáct politiků se do vládní lavice nemohlo vejít, protože pro tak početný kabinet chyběly židle i místo. Z dnešního pohledu to vypadá, že starosti byly zbytečné. Řada ministrů jako by přestala existovat.

Komentář: A mohli bychom ty ministry vidět?
Helena Langšádlová | foto Profimedia.cz

S překvapením jsme tak zaznamenali, že součástí vlády stále ještě je Helena Langšádlová (TOP 09, na snímku dole), která má na starosti vědu a výzkum. Několik měsíců po ní nebylo ani vidu, ani slechu.

Teď se ale vyjádřila k volbě děkana na jedné z fakult Vysoké školy ekonomické. Prý je pro ni „alarmující“.

Inu, pro někoho je alarmující volba děkana. Pro někoho zase to, že tu máme ministryni, která mluví do jiného resortu (školství) a dále do věci, o níž toho příliš neví (vysoké školství). A také to, že nectí autonomii vysokých škol (akademické svobody). Měla by se raději pochlubit, co dosud dokázala.

Není ale sama. Mikuláš Bek (za STAN) je ministrem pro evropské záležitosti. U něj věříme, že je zaneprázdněn přípravou českého předsednictví Radě EU. Jeho role by tedy měla být nepřehlédnutelná ve druhé polovině letošního roku.

Ale… Co pan ministr pro legislativu Michal Šalamoun (za Piráty)? Co ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL)? Martin Baxa (ODS), ministr kultury?

Za vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) se slabí a nevýrazní ministři označovali za líné kapry. Tady to zatím vypadá, že máme línou půlku rybníka.